پنج شنبه 24 خرداد 1403 ** 24/03/1403

 بخشی از آیین نامه مقررات سرویس مدارس
استفاده از هر وسیله صوتی یا تصویری( حتی مجاز)در طول سرویس ممنونع است.
رد و بدل هرگونه سی دی،عکس،نشریه،و غیره جرم کیفری است و راننده از ادامه سرویس محروم می شود.
از هم صحبتی غیر ضروری با دانش آموزان پرهیز نمائید و بر اساس احترام متقابل برخورد کنید.
از نقل و انتقال دانش آموز با سایر سرویس ها بدون هماهنگی خودداری فرمائید.
از بیمه نمودن خودرو و تجهیز وسایل ایمنی و شیشه های سالم و سیستم گرم کننده مرتب،لاستیک های مناسب،برف پاک کن های سالم، صندلیهای راحت و رعایت بهداشت شخصی غافل نشوید.
بستن کمربند ایمنی یک ضرورت است.
از تغییر مسیر یا توقف بی مورد حتی به درخواست دانش آموز اجتناب فرمائید،از مسیر ثابت با سرعت مطمئنه حرکت نمائید ، صبوری و متانت خود را در حین سرویس حفظ نموده و از رانندگی با حرکات مارپیچ اجتناب نموده و در برخورد با رانندگان خاطی و متخلف سکوت اختیار نموده  و از اصطلاحات و واژه های ناپسند استفاده ننمائید.(دانش آموزان از رفتار ما الگو برداری میکنند، سعی کنیم الگوی مناسبی برای آنان باشیم)
به دانش آموز اجازه ندهید بدون اطلاع در محل دیگری به غیر از منزل پیاده شود و از سوار نمودن دانش آموزان خارج از سرویس خودداری نمائید.
در زمان پیاده شدن اجزاه دهید دانش آموز 2 متر از خودرو فاصله بگیرد و بعد اقدام به حرکت کنید.زیرا بارها دیده شده ماندن بند کفش یا قسمتی از لباس دانش آموزان لای درب اتومبیل حاثه آفریده است که در چنین مواقعی خسارات متوجه راننده خواهد بود.
(در فصل سرما)یک ساعت قبل از اجرای سرویس اتومبیل خود را روشن نموده ، که در صورت بروز مشکل ،فرصت جایگزینی را از دست ندهید و جهت جایگزینی سرویس خود چاره اندیشی کنید.