دوشنبه 1 مرداد 1403 ** 01/05/1403
مصوبات مهم  برای حل مشکلات یاسوج/ دستور اکید دادستان برای مقابله تخلفات شهری

با حضور دادستان مرکز استان، شهردار یاسوج، اعضای شورای شهر، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و فرماندهان نیروی انتظامی، پلیس راهور، پلیس راهنمایی و رانندگی جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در دفتر شهردار یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، شهردار یاسوج در این نشست با تقدیر از دغدغه مندی اعضای جلسه گفت: عدم همکاری و همراهی مدیریت شهری با شهرداری باعث بروز مشکلات زیادی شده است.

کیوان آشنا ابراز داشت: در بسیاری موارد متعددی از جمله حفاری دستگاههای خدمات رسان بخصوص آب و فاضلاب و عدم ترمیم اصولی و به موقع آنها و ترافیک و معضلات ناشی از آن شهرداری در نگاه مردم مقصر شناخته می شود.

وی با تاکید بر لزوم هم افزایی جهت بهبود وضعیت شهر بیان داشت: در اکثر کشورهای توسعه یافته مدیریت یکپارچه شهری ذیل نظر شهرداری و با بهره گیری از ظرفیت همه ارگان ها از جمله پلیس صورت می گیرد.

آشنا ادامه داد: بخاطر ناهماهنگی های موجود سطح دغدغه شهرداری از ایجاد روگذر و زیرگذر و کارهای بزرگ عمرانی به حل و فصل دست اندازها و جمع آوری وانت بارها تقلیل یافته است که با همکاری و هم افزایی می توان این نگاه را اصلاح کرد.

شهردار یاسوج با بیان اینکه برای اولین بار است چنین جلسه ای در این سطح در شهرداری برگزار می شود، بیان کرد: سد معبر وانت های دوره گرد، تصادفات شهری و ساخت و سازهای خلاف از مهمترین معضلات شهری یاسوج است که با همکاری سایر ارگان ها و نهادها برای حل این مشکلات می توان اقدام اساسی کرد.

رئیس شورای شهر یاسوج نیز در این جلسه گفت: باید با آینده نگری کارهای بزرگی برای آینده شهر انجام داد.

فرشید احمدی کیش خاطرنشان کرد: تشکیل گروه آسیب شناسی معضلات شهری با نگاه عمقی نگر به مسایل باید در اولویت قرار گیرد.

 

نایب رئیس شورای شهر یاسوج نیز ضمن تقدیر از برگزاری این جلسه مهم در شهرداری ابراز داشت: بافت قدیم شهر یاسوج از معابر و سرانه های خوبی برخوردار هستند و بسیاری مشکلات شهرسازی شهر بخاطر تعاونی های سیزده گانه و عدم طراحی اصولی معابر و عدم توجه به سرانه های شهرسازی است.

سید هدایت اکبری گفت: توافقات بازگشایی خیابان جمهوری صورت گرفتنه است که به دلیل عدم برگزاری کمیسیون ماده 5 معطل مانده است و در صورت برگزاری این کمیسیون ظرف مدت یکماه کار بازگشایی این خیابان مهم صورت می گیرد.

در پایان این نشست دادستان مرکز کهگیلویه وبویراحمد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید گفت: الگوی مدیریتی شهید آیت الله دکتر رئیسی باید به عنوان مکتب خدمت مورد توجه قرار گیرد.

سیدعلی ملک حسینی ابراز کرد: با الگوی مکتب خدمت برای حل مشکلات و معضلات باید به ظرفیت ها نگاه کنیم و با همین وضع موجود و داشته های فعلی برای آنها تصمیم بگیریم.

وی به لزوم همکاری همه دستگاهها با شهرداری تاکید کرد و گفت: برای رفاه شهروندان باید همه دستگاهها همدل و پای کار باشند و با کنار گذاشتن حد و مرز و کار شبانه روزی به وضعیت مطلوب برسیم.

ملک حسینی به لزوم درآمدزایی شهرداری تاکید کرد و گفت: مهیاسازی و مکانیزه کردن ورودی و خروجی آبشار یاسوج با اولویت باید صورت پذیرد.

دادستان مرکز کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه وضعیت تفرجگاهها و پارک های شهر یاسوج مطلوب است، خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی آبشار و روشنایی پارک ها در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

وی گفت: در بحث تصادفات شهری نقاط حادثه خیز شهری باید شناسایی، آشکارسازی و رفع مشکل شود.

دادستان مرکز کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکی دیگر از مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم برخورد با ساخت و سازهای خلاف و سازه های موقت است که اگر مانعی برای شهرداری توسط متخلفان برای شهرداری ایجاد شود با رعایت قانون نسبت به برداشتن موانع می توان اقدام کرد.

وی ابراز داشت: پرونده متخلفان حوزه ساخت و ساز با سرعت بیشتری در کمیسیون ماده صد رسیدگی شود و برخوردهای قانونی اعمال شود.

ملک حسینی بیان کرد: با خودروهایی که تحت عنوان دوره گرد موجب راهبندان و اخلال در نظم عمومی می شوند برخورد های جدی تری خواهد شد و ضمن اعمال جرایم بازدارنده افراد متخلف نیز تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی

پست الکترونیک :

نظرات