پنج شنبه 24 خرداد 1403 ** 24/03/1403
گزارش/ گرامیداشت روز مادر توسط شهرداری یاسوج

به مناسبت گرامیداشت سالروز ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام(ص) حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن مراسمی در پارک بانوان شهرداری یاسوج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری، همزمان با سالروز میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و بمناسبت روز زن به همین منظور به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج و با همکاری مدیریت پارک بانوان شهرداری یاسوج و جمع کثیری از بانوان شاغل در پارک بانوان آئین بزرگداشت روز زن برگزار گردید.

به همت شهردار و دفتر امور بانوان شهرداری یاسوج کمک هزینه خرید چادر و به تعداد افراد کارت هدیه و لوح تقدیر به بانوان شاغل در شهرداری یاسوج تقدیم گردید.

شهردار یاسوج ضمن تبریک ولادت بانوى دو عالم و سيده‌ى زنان همه‌ى تاريخ، روز تولد حضرت ام ابیها، فاطمه ی زهراسلام‌اللَّه‌عليها، چهارمین سالروز شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را به ملت ایران تسلیت عرض نمود و یاد و خاطره این مجاهد بزرگ را گرامی داشت.

کیوان آشنا گفت: در بزرگی و شان حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) اهل کتاب و علم اشاره کردند و اینکه همین بس که در شان ایشان یک سوره مبارک قرآن نازل شده است که نشان از اهمیت و اعتبار این روز در نزد پروردگار متعال دارد.

وی افزود: بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و که این نیمه جامعه نیمه دیگر را هم می سازند، هم در تربیت فرزندان بار اصلی اش به دوش مادران است و هم پشت سر هر مرد موفقی یک زن موفق است بنابراین می شود گفت که هر جامعه که رشد و تعالی داشته باشد مدیون زنان است که توانسته در این دو امر موفق عمل نماید.

آشنا بیان داشت: نقش زن در جامعه و تحولات اجتماعی و وظیفه نقش آفرینی به مدد جامعه اسلامی و هجمه های دشمن امروز بسیار مهمتر است؛ از یک طرف می خواهند بنیان خانواده را تضعیف کنند و از طرفی هم می خواهند زن را در نظام اجتماعی امروز کشور ناکارآمد جلوه کنند و بنیان خانواده ها را سست کنند.

وی ادامه داد: اما با این حجم از تبلیغات که در رسانه ها، اخبار، شبکه های اجتماعی، فیلم ها و حتی از طریق برندهای لباس و لوازم بهداشتی بخاطر اصالت زن ایرانی که ریشه در تاریخ چند هزار ساله این مملکت دارد و فرهنگ اسلامی که آمیخته با ذات مردم این سرزمین شده است تاکنون موفق نشده اند.

آشنا تصریح کرد: از همین رو می طلبد که همه ما بخصوص بانوان هوشیار و مراقب باشند تا مبادا از اصالت وجودی خویش دور شوند و از وظایف مهم خود غافل شوید.

شهردار یاسوج گفت: ایران مهد زنان بزرگی در تاریخ بوده و در همین شهر یاسوج و حتی در همین شهرداری نیز زنان نمونه ای وجود داشته و دارند که اکنون نامش می درخشد.

وی تصریح کرد: نقش بانوان در تربیت فرزندان بسیار مهم و مورد تاکید است؛ بخصوص تربیت دختران و مادران آینده چرا که نقش اصلی تربیت نسل آینده بر عهده مادران است و شایسته است مادران با بروزرسانی اطلاعات خود بتوانند ارتباط عمیقتر و صمیمی تری با نسل جدید برقرار کنند تا مبادا این نقش اصلی کمرنگ شود و بچه ها تحت تاثیر تعالیم غیر از تعالیم خانواده شوند.

آشنا گفت: مشارکت بانوان شاغل بخصوص همکاران گرامی شاغل در شهرداری در فعالیت های اجتماعی مثل ترویج ورزش، فرهنگسازی در همه زمینه مثل تفکیک از مبدا، ترافیک، فعالیت در فضای مجازی با رویکرد فرهنگی و همه مواردی که اکنون نیاز هست که گفته شود امروز ناگزیر و یک الزام است و از این قشر توقع می رود به عنوان بانوان الگو سرآمد در همه زمینه ها نقش آفرینی کنند چرا که اساسا شهرداری یک نهاد اجتماعی پیشرو است و بانوان شاغل در این محیط نیز باید پیشرو و سرآمد باشند.

شهردار یاسوج بیان کرد: موضوع دیگری که معمولا وجود دارد تاکید بر افزایش جمعیت است که گاها این نگرانی ها برای بانوان شاغل وجود دارد که نتوانند وظایف مادرانه خود را بجا بیاورند که واقعا چنین نیست و دولت در دستور العمل های خود تسهیلاتی از جمله مرخصی و کمک در نظر گرفته و ما هم در شهرداری یاسوج وظیفه خود میدانیم برای بانوانی که قصد مادر شدن دارند مساعدت های بیشتری به خرج دهیم و بنده اعلام می کنم همه همکارانی که قصد مادر شدن دارند یا در شرف مادر شدن هستند می توانند روی هر کمک و مساعدتی که در توان و اختیارمان باشد حساب کنند.

شهردار یاسوج در پایان ضمن تبریک مجدد این ایام فرخنده توفیق روزافزون و سربلندی جامعه ایرانی و بخصوص مادران و زنان را از درگاه ایزد متعال خواستار بودند.

 

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی

پست الکترونیک :

نظرات