چهار شنبه 9 اسفند 1402 ** 09/12/1402
فاز اول کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج با حضور وزیر کشور افتتاح شد

فاز اول کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج با حضور وزیر کشور در ششمین روز از هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، نستهن مقدم، شهردار یاسوج عصر دوشنبه هفتم شهریور ماه ۱۴۰۱ در این مراسم با حضور وزیر کشور، گفت: این پروژه ظرفیت تفکیک روزانه ۴٠٠ تن زباله را دارد.

وی افزود: تحقق این پروژه نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه داشته و زیرساخت تفکیک تا ۹٠٠ تن نیز فراهم است.

مقدم با بیان اینکه فاز اول این کارخانه عملیاتی شده است، اظهار کرد: فاز دوم پروژه نیز در آینده و در صورت مساعدت کشوری متولیان و تامین اعتبار اجرایی می‌شود.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: این کارخانه که دغدغه و خواسته دیرینه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج بوده، روزانه قابلیت تفکیک ۴۰۰ تن زباله را دارد که باعث ارتقای شاخص سلامت در سطح شهرستان بویراحمد می شود.

مقدم تصریح کرد: در فاز اول برای ۵۰ نفر اشتغال ایجاد می شود و در فاز دوم بیش از ۱۲۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد که با تکمیل مراحل تفکیک از مبدا این تعداد قابل افزایش است.

وی ادامه داد: چرخی که بازیافت از جمع آوری و پردازش از درب منازل تا کارخانه بازیافت انجام می شود که در این زمینه نیازمند کارهای فرهنگی و همکاری مردم هستیم.

 شهردار یاسوج بیان کرد: در صورت تامین اعتبار ظرف ۶ ماه آینده فاز دوم این کارخانه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

هدایت اکبری، نایب رئیس شورای شهر یاسوج گفت: متاسفانه اراده ای برای حمایت و استقبال از سرمایه گذاران وجود ندارد و مدیران حمایت نمی کنند.

وی افزود: نیروهای شرکتی شهرداری یاسوج بلاتکلیف هستند و امنیت شغلی ندارند و انتظار داریم مشکل این قشر یک بار برای همیشه رفع شود.

اکبری تصریح کرد: آسفالت خیابانهای شهر یاسوج خوب نیست و به مشکل و معضلی تبدیل شده است.

نایب رئیس شورای شهر یاسوج اظهار کرد: برخی از نقاط شهر یاسوج شبیه روستاست و حتی از روستا بدتر است.م

اکبری ادامه داد: ماشین آلات شهرداری فرسوده و از کار افتادن هستند کمک و حمایت شود.

وی بیان کرد: تنها استانی که آزمون از نیروهای شرکتی شهرداری‌ها انجام نشده و سازمان بازرسی جلو گرفته استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج بوده است.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی

پست الکترونیک :

نظرات