یکشنبه 7 خرداد 1402 ** 07/03/1402
آماده سازی شهر یاسوج برای استقبال از بهار/ آغاز فعالیت  واحدهای مختلف شهرداری

شهردار یاسوج از آماده سازی شهر یاسوج برای استقبال از نوروز خبر داد و  عملیات اجرایی واحدهای مختلف شهرداری را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، دکتر نستهن مقدم با اعلام این خبر گفت: فعالیت واحدهای مختلف شهرداری یاسوج در راستای آماده سازی شهر برای ایام نوروز بصورت ویژه آغاز شده است.

مقدم بیان کرد: با توجه به اینکه طی چندماهه اخیر بخاطر بارش برف و باران و همچنین عملیات دستگاههای خدمات رسان سطح زیادی از معابر دچار فرسودگی و ناهمواری شده بود، 4 تیم عملیاتی برای لکه گیری اصولی و روکش معابر تعیین شده است که هم اکنون دو تیم کار خود را در ورودی ها و خروجی های شهر از سمت شیراز و اصفهان آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: پس از لکه گیری اولیه، معابر مستهلک تر روکش آسفالت خواهند شد و همچنین اجازه حفاری به دستگاههای خدمات رسان و اشخاص نیز داده نخواهد شد.

مقدم گفت: تولید دال های بتنی برای معابر فاقد دال و معابری که پل های آن فرسوده شده توسط سازمان عمران شهرداری از چند روز پیش آغاز شده و عملیات نصب آنها نیز طی روزهای آتی شروع خواهد شد.

شهردار یاسوج تصریح کرد: امسال بصورت گسترده تری نسبت به سال های قبل بحث رنگ آمیزی بلوارها، جداول، سطوح فلزی و بدنه های شهری را در دستور کار قرارداده ایم و رنگ مورد نیاز نیز تامین گردیده است.

نستهن مقدم ابراز کرد: طی چهار سال قبل بر کشت گل های فصلی در شهر یاسوج تاکید فراوانی گردید و امسال نیز قریب به 7 هزار مترمربع از سطح بلوارها، میادین و روفوژها زیر کشت گل های بهاری خواهد رفت که مهیاسازی محل ها هم اکنون در حال انجام است.

مقدم به هفته درختکاری هم اشاره کرد و گفت: برنامه درختکاری در آستانه نوروز 1401 نیز برنامه مفصل تری خواهد بود و در همین ایام بیش از 2 هزار اصله نهال از گونه های مختلف تدارک دیده شده است که همزمان با هفته درختکاری، غرس آنان نیز آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش درختان در فضای شهری گفت: آمادگی داریم به شهروندانی که تمایل به غرس نهال در جلوی منازل خود دارند، نهال ارائه کنیم و شهروندان عزیزی که ساخت ساز خود را به پایان رسانده اند را نیز مکلف به غرس نهال کنیم.

مقدم ابراز داشت: مهیاسازی سرویس های بهداشتی پارک ها، ایجاد دیوار سبز و نصب المان های نوروزی از دیگر برنامه های شهرداری است که همزمان با انجام آنها توسط واحدهای شهرداری، به شهروندان گرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

شهردار یاسوج ابراز کرد: شهروندان گرامی برای ارائه نقطه نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های خود می توانند از طریق سامانه شبانه روزی 137 اقدام نمایند.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی

پست الکترونیک :

نظرات