یکشنبه 7 خرداد 1402 ** 07/03/1402
فرصت یکماهه شهرداری یاسوج به تغییر کاربری ها بدون مجوز/ برخورد سنگین قانونی در صورت عدم مراجعه مالکین به شهرداری

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج از فرصت یکماهه به مالکینی که تغییر کاربری بدون مجوز در املاک خود داده اند برای رفع مشکلات پروانه ساختمانی خبر داد و گفت: پس مهلت یاد شده با سازه های که بصورت غیرقانونی تغییر کاربری داده باشند، برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی، سید فرزاد فرج زاده با اعلام این مطلب گفت: با توجه به اینکه طی سالهای اخیر تعداد زیادی از مالکین املاک خود را بر خلاف ضوابط و مقررات شهرسازی و طرح تفصیلی در اختیار صنوف مرتبط با اتومبیل ( تعمیر ، صافکاری ، برقکاری، نقاشی و …) و با هر فعالیت دیگر غیر مجاز قرار داده اند، حسب قانون و ضوابط، چنانچه دارنده پروانه ساختمانی مطابق پروانه اخذ شده، کاربری عملی آن را تغییر دهد، تخلف تغییر کاربری زمین صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همین طور ممکن است، ساختمانی بدون پروانه احداث شود که برخلاف نوع کاربری منظور در طرح‌ها از آن استفاده گردد و یا ممکن است، ساختمانی بدون پروانه احداث شده باشد که نوع کاربری ساختمان مغایر با کاربری تعیین شده در طرح ‌های شهرسازی باشد که این موارد نیز مصداق تغییر کاربری غیرمجاز است.

فرج زاده عنوان کرد: ضمناً آن چه در ساختمان‌ها خلاف اصول شهرسازی و فنی و بهداشتی ساخته می‌شود و یا از محتوای طرح‌های شهرسازی تخطی و مندرجات پروانه در آن لحاظ نشود، خلاف محسوب و قابل رسیدگی است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج با هشدار با مالکینی که ساختمان خود را بدون اطلاع و غیرقانونی تغییر داده اند، گفت: این شهرداری یک ماه به مالکین این واحدها فرصت خواهد داد با مراجعه به شهرداری موضوع تغییر کاربری عملی ملک خود را پیگیری و‌ رفع مشکل نمایند.

فرج زاده تاکید کرد: بعد از انقضای مهلت اعلام شده، تمامی املاک فوق به کاربری مورد استفاده برگردانده خواهد شد و تغییر کاربری مجدد آن برای مالکین مستلزم هزینه فراوان و طی مراحل قانونی است.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام و نام خانوادگی

پست الکترونیک :

نظرات