دوشنبه 27 خرداد 1398 ** 27/03/1398
مسابقات جام بزرگ شهر پاک در یاسوج آغاز شد/ معرفی استعدادهای برتر فوتسال /تصاویر آئین افتتاحیه

مسابقات جام بزرگ شهر پاک یاسوج با حضور سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، عصر امروز ( شنبه یکم دی‌ماه 97) با حضور سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل حراست استانداری، فرمانده سپاه شهرستان بویراحمد، مدیرکل جهاد کشاورزی، وحید خشتان و سیدمحمد ناظم الشریعه دو بازیکن کهگیلویه و بویراحمدی شاغل در لیگ برتر و همچنین با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج مراسم افتتاحیه مسابقات بزرگ جام شهر پاک با حضور 56 تیم برگزار شد.

شهردار یاسوج در آئین افتتاحیه مسابقات فوتسال شهرپاک ضمن خیرمقدم به مدوعیون و ورزشکاران با بیان اینکه ۵۶ تیم در قالب ۱۴ گروه در این جام به رقابت می‌پردازند، افزود: ظرفیت سازی در حوزه فوتسال، توسعه فرهنگ شهر پاک و معرفی استعدادها از جمله هدفگذاری خروجی‌های این مسابقات است.

مقدم با اشاره به حضور سرمربی تیم ملی فوتسال در آیین افتتاحیه رقابت‌ها، ابراز داشت: مستند سازی مناسبی از این رقابت‌ها برای معرفی استعدادهای فوتسال استان به سطح کشور انجام می‌شود.

مقدم از اعزام تیم منتخب رقابت‌ها برای مصاف با تیم‌های مطرح کشوری خبر داد و بیان کرد: توسعه ورزش استان و فرهنگ سازی شهروند محور نیز اجرایی خواهد شد.

شهردار یاسوج با بیان اینکه در دنیا رقابت برای معرفی شهرهای خلاق است، گفت: توسعه مباحث مختلف فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به رشد و نشاط جامعه کمک می‌کند.

وی گسترش ورزش همگانی را از دیگر اقدامات هدفگذاری شده دانست و ابراز داشت: شهرداری و شورای شهر یاسوج برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی را هدفگذاری و اجرایی خواهند کرد.

مقدم افزود: بهبود پیوند شهروند و شهرپاک، هدفگذاری در حوزه شهر پاک وتوسعه برنامه‌های شهروند محور از جمله موارد مورد نظر است.

مقدم با بیان اینکه تحقق توسعه نقش شهروندی در گسترش ظرفیت‌های شهر پاک اقدامات فرهنگی را طلب می‌کند، اظهار کرد: با پوشش گروه‌های سنی مختلف، مسابقات جام شهر پاک از عصر شنبه در سالن پوریای ولی شهر یاسوج آغاز می‌شود.

شهردار یاسوج گفت: توسعه و ترویج فرهنگ شهر پاک، تبلیغ و آموزش، ارتقای سلامت و مردمی کردن حرکت‌های دستیابی به شهر پاک در قالب مسابقات دیده شده ست.

مقدم از حضور سرمربی تیم ملی فوتسال در آیین افتتاحیه رقابت‌ها خبر داد و بیان کرد: معرفی استعدادها و نمایش پتانسیل ورزشکاران استان از خروجی‌های این رشته ورزشی است.

مقدم خاطرنشان کرد: تیم منتخب مسابقات در قالب تیم شهرداری یاسوج عازم رقابت‌های دوستانه در سطوح ملی و بازی با تیم‌های مطرح خواهد شد.

وی افزود: همچنین در طول برگزاری رقابت‌ها، قرعه کشی و اهدای جوایز بین تماشاگران اجرایی خواهد شد.

علی اکبری تبار رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر یاسوج در این آئین با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی هستیم و من همین جا ضمن قدردانی از ایثارگری و رشادت‌های فرزندان این مرز بوم برای اعتلای پرچم جمهوری اسلامی، یاد و خاطره شهدا را گرامی می‌داریم.

اکبری تبار گفت: ایجاد نشاط و شادی و ترویج و توسعه فرهنگ ورزش در بین جوانان از اهداف این مسابقات می‌باشد، شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج توجه ویژه‌ای به موضوعات ورزشی و فرهنگی دارند و این مسابقات به خاطر حضور 56 تیم از مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های فارس، اصفهان، همدان و خوزستان بزرگترین مسابقاتی است که در شهر یاسوج برگزار می‌شود. 

عضو شورای اسلامی شهر یاسوج همچنین از نامگذاری سالن ورزشی شهرداری به نام شهر پاک خبر داد و گفت: به‌جز بازی افتتاحیه، سایر رقابت‌ها در سالن ورزشی شهر پاک شهرداری یاسوج واقع در بلوار شهید جعفری پایین تر از جمعه بازار برگزار خواهد شد.

کیوان آشنا رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج همچنین در این آئین ضمن خیر مقدم به حاضرین در این مراسم، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های شورای اسلامی شهر یاسوج حمایت از کارهای فرهنگی و ورزشی و حمایت از جوانان است.

عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دست اندارکاران این مسابقات قدردانی کرد و گفت: به ویژه از آقای مقدم شهردار یاسوج و اعضای شورای شهر یاسوج قدردانی می‌کنم.

فیلی برگزاری این مسابقات را ضروری و لازم دانست و گفت: اجرای کارهای فرهنگی از وظایف شهرداری‌ها و شورای اسلامی شهرها است.

کهگیلویه و بویراحمد در حوزه فوتسال حرف‌های زیادی برای گفتن دارد

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه فوتسال حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

محمد ناظم الشریعه شنبه شب در آیین افتتاحیه رقابت‌های فوتسال جام شهر پاک در یاسوج، افزود: حیف است که این استان در حوزه فوتسال که هزینه‌های پایینی دارد، هدفگذاری و حرکت بیشتری نداشته باشد.

ناظم الشریعه با بیان اینکه باید در برگزاری این مسابقات خروجی محوری مورد توجه قرار بگیرد، ابراز داشت: امید است در آینده‌ای نه چندان دور از بازیکنان این استان نیز در تیم ملی داشته باشیم.

وی افزود: باید استارت فوتسال یاسوج از یک نقطه آغاز می‌شد و اگر استارت کار به درستی انجام شود، خروجی‌های مناسبی از این رقابت‌ها خواهیم داشت.

ناظم الشریعه با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته تیم ملی بیشترین بازیکنان خود را از شهرستان‌ها گرفته است، افزود: حضور بازیکنان این استان در سطح تیم‌های کشوری نشان از بالندگی و رشد آنها است.

بر اساس این گزارش، مراسم افتتاحیه با حضور گسترده جوانان و با اجرای برنامه‌های شاد از جمله موسیقی محلی و پاپ و همچنین اجرای نمایش همراه شد. بعد از سخنرانی و اجرای برنامه‌های متنوع با بازی دو تیم رسمأ این مسابقات آغاز شد.

پس از بازی افتتاحیه شهردار یاسوج با اهدا لوح تقدیر از سیدمحمد ناظم الشریعه، وحید خشتان و قائم اسلامی تقدیر کرد.

گزارش تصویری کامل مراسم افتتاحیه را «اینجا» ببینید.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات