شنبه 9 بهمن 1400 ** 09/11/1400
رزمایش پدافند غیرعامل  مقابله با تهدید تروریستی شیمیایی برگزار شد / تصاویر

رزمایش پدافند غیرعامل  مقابله با تهدید تروریستی شیمیایی در یاسوج برگزار شد.

بمناسبت هفته پدافند غیرعامل و  با حضور شهردار یاسوج ،معاونین و جمعی از پرسنل این دستگاه ، معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، رئیس شورای شهر یاسوج و برخی از معاونین ، مدیر آب و فاضلاب، فرمانده سپاه شهرستان بویراحمد ، مدیرکل پدافند غیرعامل و تنی چند از مقامات استانی و شهرستانی رزمایش پدافند غیر عامل  مقابله با تهدید تروریستی شیمیایی در  پارک مهرورزی شهر یاسوج برگزار شد.   

شهردار یاسوج در این مراسم گفت: هدف از برگزاری رزمایش  پدافند غیرعامل را که در شهر یاسوج ما سومین رزمایش خودمان را در سه سال گذشته اجرا کردیم. 

نستهن مقدم در ادامه افزود : بحث ارتقاء توانمندی دستگاه‌ها جهت مقابله با این حملات و حداقل رساندن آسیب هایی که علیه منافع و جان انسان ها صورت می پذیرد. 

مقدم خاطرنشان کرد: تیم هایی که در این رزمایش شرکت کردند هرکدام در برنامه خاص خودشان حاضر شدند این حمله با توجه به اینکه شیمیایی بود امکانات سیبرن  شهرداری به کار گرفته شد و  همکاران ما در این حوزه تخصصی وارد عمل شدند که توانستند در بازه زمانی مشخص وارد صحنه عملیات باشند و از همه دستگاه‌هایی که شرکت کردند بنده به تقدیر می‌کنم. 

شهردار یاسوج عنوان کرد : پدافند غیرعامل با توجه به تهدیداتی که وجود دارد و کشور ما همیشه در کانون بحران وده است همیشه از جمله نیازهای انسان و جامعه است و نباید از این مهم  غافل شویم . 

نستهن مقدم  با بیان اینکه ۱۷ تیم عملیاتی در این رزمایش حضور داشتند که وظایف خود را انجام دادند اضافه کرد : می خواهم از طرف همه شهرداری های استان بیان کنم که در بحث تامین تجهیزات همکاری بیشتری با شهرداری ها شود ، عملیات های بسییار زیادی را با موفقیت تیم عملیاتی ما انجام داده است اما جانفشانی کردند.   

مقدم ادامه داد : برای خدمات رسانی به ساختمان های بالای ۴ طبقه ما نردبان نداریم ، نیروهای ما فداکارانه تلاش می کنند ، تیم آتش نشانی شهرداری یاسوج برای همه استان کمک کار بوده است الان نیاز مردم آرامش و امنیت است که با تجهیز سازمان آتش نشانی این مهم براورده شده است. 

وی با تاکید بر اینکه لازم هست  این رزمایش‌ها را ما جدی گرفته شود بیان کرد : به دستگاه‌ها  اهمیت داده شود و دستگاه‌های نظارتی آسیب‌شناسی کنند که اگر چنانچه مشکلاتی در بحث اجرای رزمایش است باید کارشناسی و اعلام شود به دستگاهها را که خدای نکرده  چنانچه از این اتفاق هایی ما به شکل واقعی داشته باشیم باید در کوتاه ترین مدت زمان بتوانیم خدمات و کمک‌های خودمان را به اموالی که آسیب می بینندبه یا انسانهایی که در تهدید حملات قرار می‌گیرند بتوانیم خدمات و کمک های اولیه و اندام خودمان را داشته باشیم.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات