چهار شنبه 25 فروردین 1400 ** 25/01/1400
کسب رتبه برتر یاسوج در ستاد بازآفرینی کشور/ بررسی طرح الحاق مادوان و روستاهای مجاور به یاسوج/ درخواست شهردار برای افزایش سطح اشغال و تراکم در طرح تفصیلی

شهر یاسوج در میان شهرهای برتر کشور در جذب اعتبارات بازآفرینی شهری قرار گرفته است که این مهم با تلاش و همکاری شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و فرمانداری به دست آمده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی روز چهارشنبه از پروژه های شهری شهر یاسوج بازدید کردند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از شهر‌های یاسوج گفت: خدمات ارزشمندی در زمینه بهسازی بافت‌های فرسوده و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در شهر یاسوج ارائه شده و توسعه این مناطق ضروری است.

 مهدی عبوری با اشاره به پروژه های اجرا شده در حوزه بازآفرینی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان داشت: شهر یاسوج در میان شهرهای برتر کشور در جذب اعتبارات بازآفرینی شهری قرار گرفته است که این مهم با تلاش و همکاری شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و فرمانداری به دست آمده است.

همچنین فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اجرای دقیق ضوابط طرح تفصیلی شهر یاسوج، گفت: طرح تفصیلی شهر یاسوج نیاز به بازنگری دارد که طرح آن برای تصویب در نشست آتی شورای عالی شهرسازی کشور مطرح و به رای گذاشته می‌شود.

شهردار یاسوج نیز با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه بازآفرینی شهری عنوان کرد: 7 پروژه از جمله پروژه های آسفالت معابر در محلات اکبرآباد، نجف آباد، دولت آباد، شرف آباد، محمود آباد و تلزالی، دیوار حایل در محله محمودآباد و همچنین یک پروژه جدول گذاری در شرف آباد از محل اعتبارات باز آفرینی به بهره برداری رسیده اند و یک پروژه دیگر نیز در دست اجراست.

​مقدم بیان کرد: تملک و آزادسازی خیابان جمهوری یکی از مهمترین پروژه های شهری یاسوج در زمینه بازآفرینی است که اعتبارات فعلی پاسخگو نیست و تلاش می کنیم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و فرمانداری برای این پروژه از محل اعتبارات بازآفرینی، اعتبار لازم برای تملک این خیابان را دریافت کنیم.

وی در خصوص آزادسازی خیابان جمهوری افزود: با توجه به ارزش بالای املاک این خیابان و هزینه بالای تملک این معبر، طرح پیشنهادی شهرداری با محتوای ایجاد یک فضای تجاری در خیابان جمهوری برای معاوضه با املاک فعلی موجود در معبر به کمیسیون ماده 5 ارسال شده است و منتظر تصمیم این کمیسیون هستیم.

نستهن مقدم ابراز داشت: شهرداری به عنوان دبیرخانه بازآفرینی وظیفه هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی را به عهده دارد و با عملکرد بهنگام و درست و تلاش همکاران و سایر دستگاههای اجرایی، این رتبه برتر در ستاد بازآفرینی کشور کسب شد که گواه تلاش و خدمت به شهروندان گرامی است.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعات مهم شهر یاسوج بازنگری طرح تفصیلی بود که می تواند زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات در حوزه شهرسازی شود که در این سفر پیگیری شد و امیدواریم هر چه سریعتر این طرح به تصویب برسد و برای اجرا ابلاغ شود.

مقدم با اشاره به مشکلات موجود، بیان کرد: یکی از مهمترین خواسته های شهرداری افزایش سطح اشغال و تراکم در طرح تفصیلی جدید است که می تواند از بروز بسیاری از تخلفات ساخت و ساز جلوگیری کند.

شهردار یاسوج همچنین بیان داشت: در دیدار با معاون شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و طرح الحاق شهر مادوان و روستاهای مجاور شهر یاسوج به مرکز استان بررسی شد و با توجه به اینکه کلیات این طرح در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تصویب شده است، منتظر تصمیم شورای عالی شهرسازی و معماری کشور هستیم.

شهردار یاسوج بیان کرد: شهرداری یاسوج هم‌اکنون به جمعیتی حدود 60 درصد بالاتر از جمعیت کنونی شهر یاسوج خدمات ارائه می‌دهد این در حالی است که حتی سرانه‌های وزارت کشور را به لحاظ بودجه‌ریزی دریافت نمی‌کنیم.

 

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات