سه شنبه 24 تیر 1399 ** 24/04/1399
ظرفیت آبشار یاسوج در ساعات اولیه تعطیلات تکمیل شد/ توصیه شهردار به مسافران و شهروندان

در ساعات اولیه روز سه شنبه ظرفیت آبشار یاسوج تکمیل شد و شهرداری یاسوج از هموطنان تقاضا می شود که به منظور اسکان در فضاهایی غیر از آبشار مستقر شوند.

شهردار یاسوج در اینباره گفت: آبشار یاسوج با ترافیک زیاد خودروها و مسافران روبه رو شده است و جایی برای اسکان مسافران ندارد.

نستهن مقدم گفت: هموطنان و مسافران می‌توانند در پارک اسکان، پارک مهرورزی و بخش‌هایی از پارک معلم اسکان پیدا کرده و یا چادرهای مسافرتی برپا کنند و با استقرار نیروهای انتظامی در این پارک‌ها امنیت آنها نیز تأمین است.

شهردار یاسوج از شهروندان یاسوجی خواست در روزهای تعطیل در حد امکان از آوردن خودروهای شخصی خود داری کنند و به رسم مهمان نوازی همیشگی مردم این استان، فرصت را در اختیار گردشگران و هموطنانی بگذارند که میهمان استان هستند.

مقدم یادآوری کرد: در طول روز مسافران و گردشگران می‌توانند علاوه بر شهر یاسوج و آبشار، از طبیعت زیبای مله شوره، سد شاه قاسم، کاکان، تنگ گنجه‌ای، تنگ سریز، تنگ مهریان بازدید کنند و از فضاهای گردشگری و طبیعت زیبای این مناطق استفاده ببرند.

وی گفت: همه نیروی سازمان سیما و منظر شهرداری تا آخر تعطیلات در حالت آماده باش هستند و خدمات لارم را به گردشگران ارائه می‌دهند.

مقدم ادامه داد: تعداد مسافران ورودی به یاسوج بیش از ظرفیت این شهر است اما با این حال شهرداری یاسوج تلاش دارد تا با ارائه خدمات مطلوب و رضایت بخش به مسافران زمینه ماندگاری هرچه بیشتر مسافران را در پایتخت طبیعت ایران فراهم کند.

در سال‌های گذشته و در تعطیلات عید سعید فطر ورود خیل مسافران و گردشگران خسته از گرمای جنوب به یاسوج به گونه‌ای بود که مسؤولان از قفل شدن ورودی‌های شهر خبر می‌دادند و همین امر خدمات رسانی به گردشگران را مشکل می‌کرد. شهرداری با بررسی تجربه سال‌های گذشته، امسال تمام نیروها و امکانات خود را با همکاری دیگر سازمان‌های خدمات رسان از جمله نیروی انتظامی به کار گرفته تا هم در رفت و آمد گردشگران مشکلی ایجاد نشود و هم خذمات لازم به آنان ارائه شود.

شهر زیبای یاسوج محصور در میان جنگل‌های زاگرس با کمتر از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در دامنه کوه دنا قرار دارد. برخی پیش بینی‌ها از ورود بیش از ۶۰۰ هزار نفر مسافر و گردشگر در تعطیلات عید فطر به شهر یاسوج خبر می‌دهند. این تعداد گردشگر نزدیک به ۵ برابر جمعیت کنونی شهر یاسوج است. شهرداری یاسوج اگر چه تمهیدات لازم برای پذیرایی از هر تعداد مسافر ورودی به یاسوج را اندیشیده است اما نیاز است دیگر دستگاههای خدمات رسان شهرداری را در این زمینه یاری کنند.

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات