سه شنبه 24 تیر 1399 ** 24/04/1399
پروژه ساخت سالن اختصاصی سینما در یاسوج کلید می خورد

صبح امروز با حضور شهردار یاسوج، رئیس شورای شهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس حوزه هنری نشست تصمیم گیری در خصوص ساخت سالن اختصاصی سینما در شهرداری یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست شهردار یاسوج گفت: شهر یاسوج تنها مرکز استانی است که سالن اختصاصی سینما ندارد و از گذشته نیز فکری به حال این این موضوع نشده است.

نستهن مقدم بیان داشت: در چند پروژه موضوع ساخت سالن سینما مطرح است اما روند اجرای این پروژه ها طولانی شده و این محیط ها چند کاربری هستند.

وی با اشاره به دغدغه مند بودن شهرداری در خصوص مسائل فرهنگی بیان داشت: رایزنی هایی برای ساخت سینما در شهر یاسوج با سازمان سینمایی کشور صورت گرفته است.

مقدم ادامه داد: تامین زمین و ساخت و بهره برداری سینما به عهده شهرداری است و مشاوره فنی و تهیه نقشه و کمک مالی تا سقف هفتصد میلیون تومان نیز با سازمان امور سینمایی و سمعی بصری است.

شهردار یاسوج ادامه داد: سه محل با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و شورای شهر برای ساخت سینما مکان یابی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با ابرازی خرسندی از دغدغه مندی شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج نسبت به مسائل فرهنگی، بیان داشت: اگرچه سینمای ارشاد فعال است اما بنا به دلایل متفاوتی استقبال از این سالن قابل ملاحظه نیست.

رئیس شورای شهر یاسوج نیز در این نشست با دغدغه مندی شورای شهر یاسوج نسبت به مسائل فرهنگی بیان داشت: از تصمیمات شهرداری یاسوج برای ساخت سینما حمایت خواهیم کرد.

کیوان آشنا ادامه داد: دغدغه هایی نسبت به توجیه اقتصادی طرح وجود دارد که لازم است با هماهنگی و همفکری کارشناسان امر آنها را برطرف کرد.
 

 

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید

نام شما :

ایمیل :

نظرات